film listing

SCREEN 13

  • Director : Ehab Ismail
  • Country : UAE
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

NOT HERE

  • Director : Nader Khaledian
  • Country : Iran
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

TREE TRUNKS IN THE SNOW

  • Director : Jan Prazak
  • Country : Austria
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

Vigilance Dream

  • Director : Sinan Mattar
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

OP ZUID

  • Director : Mr. David Eilander
  • Country : Netherlands
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

Only the Brave

  • Director : Blanca Vendrell Serres
  • Country : Spain
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

Shirts to Heaven

  • Director : Jordi Ferre Batalla
  • Country : Spain
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

Stacey and the Alien

  • Director : Nelson Polfliet
  • Country : Belgium
  • Group : Fiction-1
  • Day 1 :13:30
  •  
  • + read synopsis

Monsieur James

  • Director : Colin Van der Straeten
  • Country : France
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

THE CHICKEN OF WUZUH

  • Director : Sungbin Byun
  • Country : South Korea
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

CAVELLO

  • Director : Sven Bresser
  • Country : Netherlands
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

VEROCHKA

  • Director : Ekaterina Mazuhina
  • Country : Russia
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

ZAFIR

  • Director : Marina Tebechrani
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

FLY MY LOVE

  • Director : Eli Salameh
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

ENDLESS ACHE

  • Director : Jamale Abou Hamad
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-2
  • Day 2 :11:00
  •  
  • + read synopsis

Greetings from Kropsdam

  • Director : Mr. Joren Moltaer
  • Country : Netherlands
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

SINISTRO

  • Director : Mariani Ohno
  • Country : Brazil
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

SHADOW

  • Director : Mrs. Krystel Abou Karam
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

MASTERPIECE

  • Director : Irina Storozhenko
  • Country : Russia
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

SUBMARINE

  • Director : Mounia Akl
  • Country : Lebanon
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

BUCKETS

  • Director : Julia Jones
  • Country : USA
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

BOOTSMANN

  • Director : Sven Grell
  • Country : Germany
  • Group : Fiction-3
  • Day 2 :14:00
  •  
  • + read synopsis

Nature: All Rights Reserved

  • Director : Sebastian Mulder
  • Country : Netherlands
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

TARIKAT

  • Director : Jasmijn Schrofer
  • Country : Netherlands
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

VARTEGN

  • Director : Daniel Kousgaard & Jonas Blond
  • Country : Denmark
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

RESILIENCE

  • Director : Hani Fayed
  • Country : UAE
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

ANA

  • Director : Georges Hazim
  • Country : Lebanon
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

BLAHA LUJZA SQUARE

  • Director : Antonin Blanc
  • Country : France
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

NO'I

  • Director : Aline Magrez
  • Country : Belgium
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

ADORNMENT

  • Director : Stefan Krasić
  • Country : Serbia
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

HOME

  • Director : Anna Korzh
  • Country : Ukraine
  • Group : Documentary
  • Day 1 :16:30
  •  
  • + read synopsis

A Terrific Adventure

  • Director : Cristina Vilches Estella
  • Country : Spain
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

RED FOREST

  • Director : Yikun Wang
  • Country : Japan
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

Arab Winter

  • Director : Carl Halal
  • Country : Lebanon
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

NEIGHBOURWOOD

  • Director : Eddy Hohf, Fynn Grosse-Bley, Patrik Knittel
  • Country : Germany
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

LES COURGETTES DE LA RÉSISTENCE

  • Director : Mélissa Idri, Benoit Lecailtel, Ivana Ngamou, Côme Balguerie
  • Country : France
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

THE ALCHEMIST

  • Director : Hussam Ismail
  • Country : Jordan
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

CITIPATI

  • Director : Andreas Feix
  • Country : Germany
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis

THE THREE TALES FROM ALEXANDRIA

  • Director : Natasza Cetner
  • Country : United Kingdom
  • Group : Animation
  • Day 2 :17:30
  •  
  • + read synopsis